Ülo Toomsalu • 25. mai 2000 kell 6:01

Agresso-skandaalis jäi süüdlane leidmata

Kaitsepolitsei lõpetas 50 miljonit krooni Rootsi ja Eesti riigi raha neelanud projekti, nn Agresso-juhtumi uurimise, sest ebamääraselt sõlmitud lepingud ei võimaldanud ametnikke raha raiskamises süüdistada, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Kriminaalasi lõpetati kuriteo koosseisu puudumise tõttu,' ütles kaitsepolitsei komissar Hannes Kont.

Möödunud sügisel tunnistasid Rootsi abiorganisatsiooni SIDA ja rahandusministeeriumi komisjonid, et 50 miljonit krooni maksnud projekt Eesti riigi raamatupidamissüsteemi väljatöötamiseks on ebaõnnestunud, misjärel pöörduti kaitsepolitsei poole süüdlaste tuvastamiseks.

Rahandusministeeriumi asekantsleri Ülle Lõhmuse sõnul olid nii Eesti kui ka Rootsi juristid arvamusel, et projekti raames Rootsi ja Eesti vahel sõlmitud lepingud on sellised, mille alusel on raske kedagi süüdi mõista.

Lepingud, millele Eesti poolt olid alla kirjutanud tollane asekantsler Tiit Saat ja kantsler Agu Lellep ning Rootsi poolt töid teostanud firma Ifor AB juht Leena Wendt, on Lõhmuse sõnul umbmäärased. 'Nende alusel pole võimalik kelleltki raha tagasi nõuda, sest täpselt on määratlemata, milline pidanuks olema tehtud töö tulemus,' ütles Lõhmus.

Lõhmus tõdes, et üle 36 miljoni krooni Rootsi abiraha ning 14 miljonit krooni Eesti raha on asjatult kulutatud, kuid vastutusele pole võimalik kedagi võtta.

Hetkel kuum