Ülo Toomsalu • 26. mai 2000 kell 6:21

Keskerakonna populaarsus langes viiendiku võrra

Eesti suurima partei Keskerakonna populaarsus langes küsitluse järgi ühe kuuga viis protsenti, samas tõusis valitsuse juhtpartei Isamaaliidu populaarsus kaks protsenti, kirjutab Eesti Päevaleht.

Aprillis Eesti Päevalehe tellimusel läbi viidud avaliku arvamuse uuringu järgi toetas Keskerakonda 21 protsenti küsitletuist, märtsis oli toetus 26 protsenti. Populaarsuselt teise erakonna Isamaaliidu toetus kasvas 17-lt protsendilt 19-le. Teiste valitsusparteide, Mõõdukate ja Reformierakonna, toetus vähenes.

Märtsikuu uuringus lisas ES Turu-uuringute AS iga erakonna nimele ka parteijuhi nime, uues küsitluses pidid vastajad toetust ütlema ainult partei nime järgi.

'Võrrelda saab ühe ja sama metoodikaga läbiviidud küsitlusi,' ütles Keskerakonna peasekretär Küllo Arjakas. 'Kuna siin on metoodika teine, siis mõjutab see tuntavalt otsuseid, ja sellest ka erinevused.'

Kuna mainitud pole Keskerakonna liidri Edgar Savisaare nime koos erakonnaga, siis see kahandab kohe ka toetusprotsenti, ütles Isamaaliidu peasekretär Andres Ammas.

Ammase sõnul on Isamaaliidu trend järelikult tugev ning erakond on valijate jaoks selge mõiste. 'Ilmselt on Isamaaliit valijate jaoks ka järjest selgem alternatiiv Keskerakonnale.'

Hetkel kuum