Andres Kärssin • 26. mai 2000 kell 13:28

Tallinn müüb Admiraliteedi basseini ala OberHausile

Tallinna linnavalitsus soovib Admiraliteedi basseini ala müüa otsustuskorras OberHausile, plaani toetab linnavolikogu koalitsiooninõukogu.

Linnapea Jüri Mõisa sõnul müüakse piirkond ostustusukorras, sest konkursi korral ei vastuta keegi tulemuste eest. 'Konkursil oleks väga hea võimalus asja nurjata, mida tõestab kuus aastat seal olnud kuumaastik,' märkis ta.

Mõis lausus, et linnavalitsus võtab endale selle otsusega vastutuse, et kahe-kolme aasta pärast saab Admiraliteedi basseini äärsest linlaste meelispaik.

Linnapea hinnangul on OberHaus usaldusväärne ja hästitoimiv ettevõte, kellel on investeerimiskogemused kogu Baltikumis. 'Teistel tõsistel huvilistel, kes olid pakkumise teinud, pole Eestis tegutsevat organisatsiooni,' lisas ta.

Mõis ütles, et põhimõtteliselt olid kõik tehtud pakkumised sarnased - umbes 100 miljoni krooni linnale maa eest ja miljard krooni eest investeeringuid.

Linnavalitsuse seisukoha kujunemisel oli oluliseks argumendiks ka see, et OberHaus oli varem omandanud Lootsi 5/7 asuva kõrvalkrundi.

Linnavalitsus on müügiküsimuses ühel meelel, samuti andis koalitsiooninõukogu loa selle asjaga edasi minna, ütles Mõis.

OberHausi juhatuse esimehe Paul Oberschneideri sõnul on ettevõte valmis kohesteks investeeringuteks. Soovime, et kõik linnapoolsed otsused saakisid võimalikult kiirelt tehtud, lisas ta.

Oberschneider ei soovinud veel täpsustada, millised kohalikud ehitusfirmad kaastakse piirkonna hoonestuse rajamiseks. OberHaus kavatseb sadama-alale ehitada kaubandus-, meelelahutus- ja turismikeskuse.

Admiraliteedi basseini ümbruse maa müüki hakatakse ametlikult arutama linnavalitsuse järgmise nädala istungil ning seejärel linnavolikogus. Maa on kavas müüa turuhinnaga, mis on esialgsel hinnangul umbes 120 miljonit krooni.

Hetkel kuum