Inno Tähismaa • 30. mai 2000 kell 14:48

EENeti välisliiklus läks Unineti valguskaablisse

Alates mai keskpaigast kasutab Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrk EENet rahvusvaheliseks internetiühenduseks Tallinna ja Helsingi vahelist, Uninetile kuuluvat merekaablit, teatas Unineti esindaja.

Rahvusvahelise ATM-kanali andmeedastuskiiruseks on kuni 5 Mbit/s. EENeti internetiühendus on loodud Soome akadeemilise arvutivõrgu FUNET kaudu Põhjamaade akadeemilisi võrke ühendavasse NORDUnetti.

Kaablit opereerib Unineti Andmeside AS koos Soome kontserniga Finnet International. Merekaabel võimaldab kvaliteetselt ja suures mahus edastada lisaks andmesidesignaalidele ka kõnesignaale ning siduda erinevates riikides asuvaid arvuti- ja telefonivõrke.

Eesti suurim erakapitalil baseeruv andmesidefirma Uninet on tegutsenud 1994. aastast, praeguseks on selle turuosa orienteeruvalt 25 protsenti. Ettevõte kuulub Soome sidekontserni Finnet International koosseisu.

EENet on riigiasutus, mille eesmärgiks on haridus-, teadus- ja kultuuriasutuste andmesidevõrgu arendamine ja korrastamine ning sellealase tegevuse juhtimine ja koordineerimine Eestis. EENeti võrku saavad tasuta kasutada Eestis tegutsevad haridus-, teadus- ja kultuuriasutused. EENeti võrk katab kõiki maakondi, kus asuvate sidekeskuste külge on ühendatud 479 haridus-, teadus- ja kultuuriasutust.

Ühendusepakkuja selgitamiseks toimus riigihankekonkurss.

Hetkel kuum