Ülo Toomsalu • 2. juuni 2000 kell 6:11

Laar mõtleb pealinna Tartusse viimisele

Peaminister Mart Laar ütleb tänases Postimehes, et tuleks tõsiselt kaaluda Eesti administratiivse pealinna üleviimist Tallinnast Tartusse.

Tartu linnavõimu tipud peavad Mart Laari ideed viia Eesti pealinn Tartusse pigem tunnustuse avaldamiseks kui tõsiseltvõetavaks plaaniks.

'See on sümpaatiaavaldus Tartu linna suhtes,' kommenteeris Tartu linnapea Andrus Ansip (Reformierakond) peaministri ütlust.

Alles hiljuti avaldas Laar Tartus kohalike isamaaliitlaste ees mõtet, et pärast otsustatud sammu - haridusministeeriumi Tartusse kolimist - hakkab ta kohe mõtlema kultuuriministeeriumi üleviimisele. Kultuuriminister Signe Kivi ja ministeeriumi teisi töötajaid tabas see täieliku ootamatusena, sest Laar polnud oma plaani varem kellegagi jaganud.

Eile hommikul oma Toompea kabinetis Postimehele intervjuud andes astus Laar järgmise sammu ning teatas avalikkusele, et tahab algatada arutelu pealinna täielikust üleviimisest Tartusse.

Laar möönis, et tegu oleks kalli ettevõtmisega. Tallinna volikogu reformierakondlasest esimees Rein Voog ütles, et hinnanguliselt läheks pealinna Tartusse kolimine Eestile maksma miljardeid kroone. Samasse suurusjärku paigutas ürituse maksumuse ka Riigikogu rahanduskomisjoni liige Olev Raju (Keskerakond).

Hetkel kuum