Ülo Toomsalu • 6. juuni 2000 kell 6:04

Kõiki registris olevaid autosid ootab kindlustus

Uus seaduseelnõu kohustab maksma kõigi autoregistris olevate sõidukite eest kindlustustasu, maksuvabastuse saab kasutuseta seisva auto omanik vaid vastava avalduse peale, kirjutab Eesti Päevaleht.

Valitsuse ja riigikogu kinnitamist vajava uue liikluskindlustusseaduse kohaselt muutuvad autoomanikele kindlustusmaksed odavamaks, sest vähenevad kindlustusseltside kulud lepingute haldamisel.

Seaduse ühe autori Alari Urmi väitel jääb olukord seaduskuuleka sõidukijuhi jaoks samaks ning suuri muutusi märgata ei ole.

Seni pidi kindlustust maksma ainult selle aja eest, mil sõidukit kasutati, järgmisel aastal sõlmivad aga auto kasutaja ja kindlustusselts tähtajatu lepingu ning auto omanik saab endale poliisi selle perioodi kohta, mille eest on kindlustusmaksed tasutud.

Urmi sõnul muutuvad tähtajatuks automaatselt need lepingud, mis ulatuvad järgmise aasta 5. jaanuarini.

'Siis peab inimene lihtsalt minema ja seltsiga kokku leppima, et kui tihti makseid tasutakse, kas kord kvartalis või kord kuus,' selgitas Urm ja lisas, et kindlustusseltsid on valmis usaldusväärsetele klientidele andma ka kuni aastaseid poliise.

Hetkel kuum