6. juuni 2000 kell 6:36

Ühispank läheb Livikoga uuele ringile

Pärast Soome alkoholitootja Altia otsust loobuda Liviko ostmisest üritab Ühispank oma 335 miljoni kroonise laenu päästmiseks müüa Livikot kohalikele alkoholifirmadele, kirjutab tänane Äripäev.

'Oleme pärast seda, kui meile ära öeldi, oma arengusuunda muutnud ja teinud suuri kulutusi mujale, pealegi on Liviko selle ajaga mahas käinud ja vähemalt neljandiku oma väärtusest kaotanud,' lausus üks esimeses ringis pakkumise teinutest, ASi Tallinna karastusjoogid nõukogu esimees Ants Kotkas.

Teise peapretendendi, ASi Remedia juahtuse esimehe Indrek Kirsi hinnangul on Liviko hind langenud algselt 350 miljonilt kroonilt 50?60 miljoni krooni vahele. 'Üle selle ei tule ükski number, aga ka selle hinnaga on meie huvi nullilähedane,' lisas Kirs.

Ühispanga juhatuses Liviko projekti juhtiv Lembit Kitter leidis aga, et Liviko aktsiapaki väärtus on vahepeal hoopis tõusnud, kuna ettevõte on hästi töötanud ja üldine ärikeskkond näitab paranemise märke. 'Müüjal ja ostjal on alati erinevad ootused,' sõnas Kitter. Küsimusele, kas Ühispank loodab Liviko müügist saada puudujäävad 200 miljonit krooni, vastas ta, et isegi rohkem.

Hetkel kuum