Ülo Toomsalu • 8. juuni 2000 kell 6:15

Praamiühendust Hiiumaaga häirivad takistused laevateel

Heltermaa-Rohuküla liinil avastatud veealuste takistuste tõttu on praamiliiklus määramata ajaks häiritud, sest kahe sadakond autot mahutava suure parvlaeva asemel sõidab kolm väiksemat, kirjutab Postimees.

Hiiumaa ja mandri vahel ühendust pidavad parvlaevad Ofelia ja Scania vajavad vähemalt viie meetri sügavust vett, veeteede amet aga avastas laevateel 4,5 meetri sügavusel veealused takistused. Nende kõrvaldamiseni tõi Saaremaa Laevakompanii teisipäeval Hiiumaa liinile kolm väiksemat praami.

Veeteede ameti hüdrograafia ja navigatsioonimärgistuse teenistuse juhataja Vaido Kraav ütles Postimehele, et iga-aastase jäiga traaliga tehtud mõõdistamise käigus avastati merepõhjas kaks takistust, mis võivad suurte laevade liiklemist segama hakata.

'Jäiga traaliga mõõdistades ei tea kunagi, mis seal vee all on - kivi, muda, savi või midagi muud,' selgitas Kraav. 'Traalimine näitas, et mingi tõuge oli, kuid pole teada, kas tegemist on lihtsalt mõne üksiku kiviga või lausa kümnemeetrise lahmakaga.'

Kraav ütles, et niipea kui ilm lubab, läheb Heltermaa-Rohuküla laevateele veeteede ameti mõõdistuslaev, mis peab veealused takistused välja selgitama. 'Alles pärast seda selgub, mida on võimalik takistuste kõrvaldamiseks ette võtta, kui palju see maksma läheb ja kaua aega võtab,' lausus Kraav.

Hetkel kuum