Ülo Toomsalu • 8. juuni 2000 kell 7:23

Tallinna Stockmanni juht lahkub ametist

Tallinna Stockmanni juht Pentti Korhonen lahkub oma tööpostilt. Vastav avaldus on juba peakorterisse Helsingis edastatud ja pärast jaanipäeva laiaõlgset Korhoneni enam Baltimaade suurimas kaubamajas ringi liikumas ei näe, kirjutab Eesti Ekspress.

Tema järglaseks avara linnavaatega kabinetis saab Stockmanni Moskva kaubamaja direktor. Mees, kelle närvikava naljahammaste sõnul paremini pommiplahvatusi kannatab.

Viimased neli aastat Tallinnas elanud Korhoneni jaoks on valmis vaadatud ülikoolilinna Oulu veel ehitusjärgus Stockmanni kaubamaja direktori tool.

Ise kinnitab mees, et tema lahkumine on plaanipärane. Stockmanni süsteemis sõlmitakse juhtidega töölepinguid kaheks aastaks, Korhonen töötas Eestis kaks lepinguperioodi. 'Nüüd on see aeg läbi,' ütleb ta.

Mõte, et lahkumist seostatakse äsjaste pommiplahvatustega, ajab Stockmanni senise juhi naerma. 'Ma poleks ise selle peale tulnudki,' tunnistab ta.

Paraku ei veena direktori korraline lahkumine nädal pärast seni viimast pommiähvardust kedagi.

Pentti 'Pena' Korhonen juhtis Tallinna Stockmanni nagu jäähokivõistkonda ­ jõuliselt ning mõnikord kõrvaltvaatajale arusaamatult. Enne Stockmanni süsteemi tööle asumist oligi Korhonen pikka aega jäähokitreener.Äripartnerite ja konkurentidega vestles Korhonen jõupositsioonilt. Stockmanni oma kaupa müüa proovinud eestlastele on ülalt alla vaatav suhtumine enam kui tuttav.

Hetkel kuum