Inno Tähismaa • 12. juuni 2000 kell 9:26

Pärnus uimastid vabalt saadaval

Endise narkodiileri arvates pole Pärnus narkootikumide hankimine mingi probleem, veerand tunniga võib osta mistahes meelemürki, kirjutab Pärnu Postimees.

Endise narkokaupmehe sõnul müüake Pärnus kanepit, amfetamiini, ecstasy`t, heroiini ja kokaiini.

Enim levinud ja kergemini kättesaadav on Pärnus amfetamiin. 'Käin Rüütli tänaval Ühispanga hoonest postkontorini ja kohale jõuds olen juba kokku viis grammi mitmelt müüjlt ostnud,' väitis allikas.

Palju müüjaid võib endise narkodiileri jutu järgi kohata Rüütli platsil ja mujal kesklinnas, turu piirkonnas tegutsevad põhiliselt mustlased. Allika väitel müüvad narkootikume ka taksojuhid.

Narkoäri õitseb eelkõige ööklubides. 'Pärnus pole ööklubi ja on väga vähe baare, kust pole võimlik narkootikume hankida,' väitis allikas.

Allikas rääkis, et võõrstele Pärnus narkootikume ei müüda. Politseil on pärnus palju informaatoreid ja see on müüjad ettevatlikuks teinud. Kui müüja ostjat ei tunne, siis t väidb, et tal pole midagi müüa.

Kangeid narkootikume tuuakse Eestisse põhiliselt Venemaalt ja Balti riikidest, kuid suur osa tänaval ringlvast amfetamiinist ja kanepist toodetakse Eestis.

Endine narkodiiler ütles, et on ka Cargobusiga Tallinnast amfetamiini tellinud.

Hetkel kuum