Ülo Toomsalu • 12. juuni 2000 kell 5:58

Toetuseta Edelaraudtee rongiliine ähvardab sulgemine

Järgmise aasta algusest väheneb reisirongiliiklus Kagu-Eestis. Mis liinid täpsemalt käigust ära jäävad, ei ole veel otsustatud, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Tallinna ümbruses jääb reisijatevedu püsima, aga kagupoolsete liinide osas peaks teede- ja sideministeerium tegema põhjaliku analüüsi, milliseid liine toetada,' ütles Reformierakonda kuuluv riigikogu liige Jürgen Ligi. 'Mõnel sealsel liinil on ju keskmine reisijate arv 6-9,' selgitas ta.

Riigikogu määras kümneaastase kindla toetuse Tallinna-Viljandi ja Tallinna-Pärnu reisirongiliinile, mis kuuluvad Edelaraudteele. Ülejäänud liinid kuuluvad Eesti Raudteele, Edelaraudtee korraldab neil ainult reisiliiklust.

'Selliste reiside puhul tuleks kaaluda ja analüüsida bussiliikluse korraldamise võimalust,' ütles Ligi.

Siiani takistavad bussiliiklust piirkonna viletsad teed. 'Korralike teede ehitamine ja bussiliikluse doteerimine annaksid praegusega võrreldes märgatava kokkuhoiu,' ütles Ligi.

See ei tähenda siiski, et kõik Kagu-Eesti reisirongiliinid järsku lihtsalt kinni pannakse. 'Nad saavad raha ikka, aga neile ei pea lihtsalt toestussummat kümneks aastaks ette määrama,' selgitas Ligi.

Hetkel kuum