13. juuni 2000 kell 9:51

Lepikson pakub välja ASi Eesti Transiidi loomise

Võru maavanem pakub homses Äripäevas välja riikliku ASi Eesti Transiit loomise.

Järgneb lühidalt refereering:

Valitsus on võtnud eesmärgiks Eestimaa puupaljaks tegemise, kuidas muidu mõista pöörast erastamiskirge, mis kolmikliidu poliitiliselt püha üritusena jätaks meid ilma nii sadamast kui ka raudteest.

Miks ei võiks luua nt Tallinna Sadamast ja Eesti Raudteest infrastruktuuri omava riigi aktsiaseltsi, kes pakub opereerimisvõimalusi erakapitalile, baseerudes läbipaistval ja põhjendatud hinnapoliitikal. Nimetagem seda ettevõtet nt AS Eesti Transiit.

Iga kaubaomanikku huvitab kogu trakti maksumus, st hind piirilt laevani. Tänane kaksikvõim transiiditeel on jabur, selle transiiditee likvideerimine, mis kaasneb ühe või teise poole müügiga, aga kuritegelik. Tähelepanu tuleb pöörata mujale: riigile kuuluval ettevõttel ei tohiks olla poliitilist üldkoosolekut.

Võiks loetud protsendid erastada EVPde eest Eesti füüsilistele isikutele ja tsirkus ainuisikulise üldkoosolekuga olekski lõppenud.

Olen tüdinenud kuulamast tobedaid jutte, et riik on vilets peremees. Miskipärast on Norra riik hea peremees Statoilile ja Soome riik hea peremees VRile ehk Valtion Rautatielle.

Olen päris kindel, et suurele idanaabrile hästi toimiva ja turvalise mereväravana teenuseid müües ei tekita me enesele turvalisusriske, pigem vastupidi.

<i>Päevatoimetaja kommentaar:Lepikson on hoogustanud oma ägedaid sõnavõtte valitsuse aadressil pärast seda, kui viimane otsustas Võru vabatsooni sulgeda.

Hetkel kuum