Ülo Toomsalu • 13. juuni 2000 kell 6:38

Poliitikud veavad Urmi Eesti Televisiooni juhiks

Endine ühispankur Aare Urm kogub järjest poliitilist tuge Eesti Televisiooni juhiks saamisel, eile teatas tema toetamisest Reformierakond, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Suhtume Urmi kandidatuuri positiivselt, kuid ametliku seisukohta tema suhtes ei võta,' ütles riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi.

Kevadel Ühispanga nõukogu esimehe kohalt lahkunud Aare Urmi toetavad mitteametlikult ka Isamaaliidu ja Keskerakonna juhtpoliitikud.

Aare Urmi põhikonkurent ETV juhatuse esimehe kohale Marek Strandberg ütles, et teda suurimate erakondade toetus Urmile ei häiri. 'Poliitilisel võimul on voli teha oma asjadega, mida tahab,' ütles Strandberg. 'Kui on peetud mingeid läbirääkimisi, siis on konkurss silmakirjalik üritus. See võib olla konkursi teesklemine algusest peale, sest Urmi on juba mitu kuud avalikult ETV juhiks pakutud.'

Urm eitas kohtumisi poliitikutega. 'Ma ei näe, et see vajalik on, sest see koht pole iseenesest ahvatlev,' lausus Urm. 'Aga ma olen rahul, et mitu erakonda mind usaldavad.'

Eilseks pidid ETV viis juhikandidaati esitama ringhäälingunõukogule essee, mis pidi vastama ETV eksjuhi Hagi Sheini koostatud küsimustele.

Ringhäälingunõukogu liige Peeter Kreitzberg ütles, et tõenäoliselt valib nõukogu ETV juhi juba selle nädala lõpus.

Hetkel kuum