Ülo Toomsalu • 14. juuni 2000 kell 5:48

Eestlase tervis on kehvas seisus

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni uurimuse kohaselt elab eestlane täisväärtuslikku elu vähem aega kui näiteks kuubalane, armeenlane või leedulane, kirjutab Eesti Päevaleht.

Uurimuse aluseks on võetud andmed, kui kaua oma elueast püsib inimene tervena ning elab seega täisväärtuslikku elu. Eesti meestel on keskmine näitaja 58,1 ja naistel 68,1 eluaastat. Võrdluseks kõige kõrgema elukvaliteediga maal Jaapanis elavad mehed täisväärtuslikku elu 71,9 ja naised 77,2 aastat.

Eesti on Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) uurimuse kohaselt maailma riikide arvestuses 69. kohal, jäädes maha ka kõikidest Euroopa Liidu liikmesriikidest. Lähinaabritest on Eesti ees Soome ja Leedu ning kehvemal kohal Läti ja Venemaa.

Rahvastikuministri nõunik Mare Ainsaar lausus, et Eesti on pingereas tagapool eelkõige madala keskmise eluea tõttu. 'Kui kõrvutada näiteks ainult keskmist eluiga, oleks Eesti pingereas veel rohkem taga, pärast 80. kohta,' sõnas Ainsaar. 'Eelkõige on eluiga madal meestel, naistel on seevastu eluiga viimasel aastakümnel tõusnud.'

Hetkel kuum