Inno Tähismaa • 14. juuni 2000 kell 9:46

Jaanipäev ummistab praamid

Jaanipäeva eel praamiga Saaremaale ja pärast jaani Saaremaalt ärasaamine võib osutuda probleemseks, sest juba praeguseks on väga suur osa parvlaevade autokohtadest broneeritud, kirjutab Meie Maa.

Kõige kuumem tööpäev Saaremaa Laevkompanii parvlaevadele ja meeskonnale tõotab tulla 22. juunil, sest juba esmaspäeva keskpäevaks olid Saaremaale jaanikule ihkavad inimesed broneerinud pooled kella 16-23 Virtsu-Kuivastu liini praamireiside autokohtadest. Samuti ei saa enam autokohti broneerida 23. juuni hommikust kuni kella kolmeni väljuvatele praamidele.

'Praegu broneeritakse väga aktiivselt ja aega on jaanipäevani veel üle nädala,' ütles Virtsu sadama kassapidaja esmaspäeval. 'Broneerime järjest edasi, niipalju kui vajadust on.'

Kassapidaja sõul on eelnevalt kinni lubatud panna kuni pool parvlaevade autotekist, ülejäänud osa täidetakse üldjärjekorra alusel. 'Ka üldjärjekorda on mõtet tulla, sest kaks suurt laeva liiguvad igal täistunnil nii kaua kui vaja. Kedagi mandrile ei jäeta,' kinnitas kassapidaja.

Ka Saaremaalt tagasi mandrile pääsemine on keeruline, sest 25. juunil kella 13-18 sõitvate praamide broneeringukohad olid esmaspäevaks täidetud.

Saaremaa laevakompanii pressiesindaja Anne Saar ütles, et ööl vastu 23. ja 26. juunit on käigus lisapraamid.

Hetkel kuum