Ülo Toomsalu • 15. juuni 2000 kell 6:24

Paide loeb kampaania korras elanikke üle

Paide linnavalitsus püüab endale kampaania korras elanikke, loosides välja rahalisi auhindu nende vahel, kes tulevad end veel järgmise nädala jooksul vabatahtlikult elanikeregistrisse kandma, kirjutab Postimees.

Esmaspäeval alanud ning kuni 22. juunini kestva, omavalitsuse jaoks tavatu kampaaniaga tahab Paide linnavalitsus täpselt teada saada, kui palju linnas ikkagi inimesi elab. Olemasolevad registrid annavad arvuks nii 10 344 kui ka 9637 elanikku.

Paide linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Jüri Hansen ütles, et elanike täpset arvu on vaja teada kas või plaanide tegemiseks haridus- ja sotsiaalalal. Näiteks ilmub Paides igal sügisel välja klassitäis kooliteed alustavaid lapsi, kelle olemasolust pole linnal aimugi olnud.

Hansen möönis, et elanike arvu annab küll ka kevadel toimunud rahvaloendus, kuid linn ei jõua loendustulemusi ära oodata. 'Linna arengukava koostamine juba käib ning elanike tegelik arv on väga oluline,' lisas ta.

Esimesed kolm päeva ei ennusta kampaaniale siiski edu, sest hoolimata auhinnaks lubatud kahest 500- ja ühest 1000kroonisest ostukorvist poes on end kirja pannud vaid 36 inimest.

Paidega sarnase probleemi ees seisavad ka paljud teised Eesti linnad, sest erinevalt Nõukogude Liidu ajal kehtinud kohustuslikust sissekirjutusest ei kohusta praegu ükski seadus inimest end oma elukohas registreerima. Nii elabki mõnes linnas maksuameti andmetel üks arv, siseministeeriumi hallatava riigi rahvastikuregistri järgi teine ja omavalitsuse enda registri järgi hoopis kolmas arv elanikke.

Hetkel kuum