Ülo Toomsalu • 15. juuni 2000 kell 7:01

Ühinenud Meiereidelt raha nõudev talunik ähvardab end põlema panna

Kui Ühinenud Meiereid reede hommikuks Linnamäe talule 65 000kroonist võlga ära ei maksa, lubas taluperemees Kalev Nukka end Viljandis Vabaduse platsil põlema panna, kirjutab Sakala.

'Makse on vaja maksta,' ütles meeleheitel Nukka. 'Petrooli sai silo jaoks ostetud, selle müüja tahab aga raha kätte saada, ja töölistele on vaja palka maksta.'

Äärmusliku otsuseni on kolme lapse isa viinud pidev piimaraha viibimine ja sellest tingitud võlgu elamine. 'Mina sellest põlemapanekust kasu ei saa, kuid ehk hakkavad töötlejad siis teistega arvestama,' lausus ta.

Peremehe arvestuse järgi on Linnamäe talul Ühinenud Meiereidelt poolest märtsist alates piima eest saamata üle 100 000 krooni. Piimatootmine on pere ainus elatusallikas.

'Ametimehed laiutavad käsi ja ütlevad, et raha ei ole,' jutustas Nukka. 'Lubavad uurida ja vaadata, kuid see on ka kõik. Kui saaks märtsi ja aprilli raha kätte, siis maksaks vähemalt võlad ära.'

Silo tegemiseks vajaliku petrooli eest tuleb talul maksta 25 000 krooni, konservantide eest on võlgu 14 000 krooni ja üheksale töölisele on maksmata maikuu töötasu.

Mulgi Meieri varumisosakonna juhataja Jaan Kree loodab, et Kalev Nukka saab reedel siiski osa võlgu olevast rahast kätte. 'Üritan kõik teha, et tal pool märtsi ja aprilli raha reedel käes oleks,' ütles juhataja.

Kree sõnul saab tema jagada vaid seda raha, mis Ühinenud Meiereide Tartu peakontoris Viljandi piirkonnale eraldatakse. Möödunud kolmapäevast pole sinna aga raha tulnud.

Hetkel kuum