Ülo Toomsalu • 16. juuni 2000 kell 6:11

Ida-Virumaal põlevad turbaväljad, tuletõrjujad vee ja leiva peal

Ida-Virumaal Oru turbaväljadel kolmandat päeva põlengut kustutavad tuletõrjujad peavad söögiaegadel leppima võileibadega, sest sooja toidu eest maksmiseks pole päästeteenistusel raha, kirjutab Postimees.

Kustutustööde juht, Ida-Viru päästeteenistuse direktori asetäitja Sergei Aleksandrov ütles, et soe söök oleks neile õnnistus, kuid rahapuudusel tuleb erinevalt eelmistest aastatest leppida võileibadega. 'Võib öelda, et töötame sama hästi kui võlgu,' lisas ta.

Ida-Viru asemaavanem Agu Värimäe ütles, et ehkki päästeteenistuse eelarvet on kärbitud, ei tohiks olukord veel kriitiline olla. 'See on tänavu alles esimene suurem põleng, aga kui suvel peaks turbaväljadel taas suurtulekahjud puhkema, tuleb valitsuse reservfondist raha juurde küsida,' mainis ta.

Viimastel aastatel on riik Ida-Viru turbapalangute kustutuskulude katteks raha eraldanud ning tõrjujad ja neil abiks olnud ajateenijad on selle eest ka päevas vähemalt korra sooja toitu saanud.

Oru turbaväljade lõunaosas Riiasoos kolmapäeva hommikul puhkenud tulekahju haaras kiiresti enda alla ligi 60 hektarit, sest tuul oli tugev. 'Nüüdseks oleme suutnud olukorra kontrolli alla saada,' väitis Aleksandrov eile pärastlõunal.

Hetkel kuum