Ülo Toomsalu • 16. juuni 2000 kell 6:52

Riidepuu läks Viljandis lillepotis kasvama

Viljandis Männimäe kahetoalises korteris lillepotti hiina kaske toetama pandud riidepuu tekitas pererahvas suurt imestust sellega, et võttis kuu ajaga juured alla, kirjutab Sakala.

'Algul mõtlesime, et mingid ussid on küljes,' kirjeldas pereisa Erik Mäe oma esimest muljet, kui ta oli näinud, et riidepuu mullas olnud osale on juure moodi moodustised alla tekkinud. 'Tee nüüd siis vahet, kumb on rohkem toalill, kas riidepuu või hiina kask,' naeris Mäe.

Mulda torgati riidepuu pükste riputamiseks mõeldud osa, mis on ligi 20 aastat tagasi treitud.

Botaanikud, kelle käest Sakala telefoni teel juhtumi kohta kommentaari palus, nentisid, et pole varem midagi sellist kuulnud. Et ükski neist Männimäe korteris juurduma hakanud riidepuud näinud pole, siis täpsemaid kommentaare keegi anda ei soovinud.

Soomaa rahvuspargi direktor Meelis Suurkask arvas, et tegemist on üsna müstilise looga. 'Teoreetiliselt on see muidugi võimalik, et treitud puu juured alla võtab, kuid sellist asja pole minu teada varem täheldatud,' selgitas ta.

Suurkase arvates peaks kõnealune riidepuu olema kas haavast või pajust. 'Tavaliselt tehakse neid aga kasest või mõnest muust tugevamast puust ja siis pole selline asi võimalik,' lausus ta.

Perekond Mäe on otsustanud riidepuu kasvatamisega jätkata, et vaadata, kas see ka lehte läheb.

Hetkel kuum