Ülo Toomsalu • 16. juuni 2000 kell 6:05

Riigikassa suurendab riski

Riigikassa tahab investeeringute tulususe tõstmiseks saada lühiajalise laenu võtmise õigust ning võimalust paigutada raha ka pikemaajalistesse võlapaberitesse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Riigikassa juhataja asetäitja kohusetäitja Margus Uudami sõnul võiks riik senist jäika investeerimispoliitikat veidi paindlikumaks muuta, mis võimaldaks rohkem teenida.

'Investeeringud teenivad rohkem, kui teatud lühiajalisi väljaminekuid finantseerida arvelduskrediidi või mis iganes lühiajalise laenuga,' selgitas Uudam, lisades, et riik saaks laenu väga soodsatel tingimustel.

'Lühiajalise ja pikaajalise laenu võtmise vahel peaksid olema väga ranged piirid, et riigil ei tekiks kiusatust ja et lühiajalisest ei saaks pikaajalist laenu,' lisas ta.

Uudam tõdes, et esialgu on lühiajalise krediidi saamine vaid idee tasandil, mida rahandusministeeriumis on arutatud vaid üks kord.

Uudami sõnul võiks kaaluda investeerimisportfellide puhul võimalust ka veidi suurema riskiastmega kui AAA reitinguga võlapaberitesse investeerimist juhul, kui riigil peaks mingil põhjusel tekkima rohkem vara. 'Siis oleks mõeldav, et mingi osa sellest on paigutatud ka kõrgema riskiastmega instrumentidesse,' lisas ta.

Uudami sõnul sel suvel tõrkeid väljamaksete tegemisel ei tohiks tulla, kuigi ta tunnistas, et kassatagavara võib mõnel päeval minna ka peaaegu nulli.

Hetkel kuum