Inno Tähismaa • 20. juuni 2000 kell 13:46

Haridusministeerium hakkab AS Audenteselt ostma spordikoolituse teenust

Homme, 21. juunil kirjutavad haridusminister Tõnis Lukas ja ASi Audentes juhatuse esimees Tea Varrak alla lepingule, mille alusel ostab riik Audenteselt spordikoolituse teenust, teatas haridusministeeriumi pressitalitus.

Sõlmitav lepe on esimene samm teel Eesti Spordigümnaasiumi ümberorganiseerimisel.

Reorganiseerimise eesmärgiks on spordikoolitusse tuua uusi investeeringuid, sellega parendada olemasolevate treeningbaaside olukorda ja luua treeninguteks uusi võimalusi.

Sõlmitav 20 aastane leping sätestab, et riik tellib ja AS Audentes korraldab vähemalt 150 spordialaliitude välja valitud õppursportlasele gümnaasiumihariduse ja kõrgel tasemel spordialase ettevalmistuse. Lepingu kohaselt koolitatakse eelolevast õppeaastast alates kergejõustiklasi, korvpallureid, võrkpallureid, jalgpallureid, maadlejaid, judokaid ja laskureid.

Riikliku koolitustellimuse lepingule allakirjutamisega võtab AS Audentes enesele kohustuse investeerida nii olemasolevatesse kui uutesse spordiehitiste üle 40 miljoni krooni, samuti saavad korrastatud kooli õppe- ja olmeruumid.

Spordigümnaasiumi reorganiseerimisest on huvitatud ka need spordialaliidud, kes soovivad spordikoolituse teenuse osutamist väljaspool Tallinna ja Otepää linna. Koostatud kava kohaselt on nendeks spordialadeks sõudmine, tennis, ujumine ja vehklemine ning koolitatavate õppursportlaset arvuks kuni 40.

Plaanitavad ümberkorraldused on edumeelseks hinnanud nii haridusorganid kui erinevad spordiorganisatsioonid.

Hetkel kuum