Inno Tähismaa • 20. juuni 2000 kell 14:23

Harku valda kerkib eramaja 11 meetri kõrgusele õhku

Tabasallu Lucca keskuse äärde mäeveerule kerkib 11-meetriste terassammaste otsa seenekujuline elamu, mis ristiti Oma Pesaks, kirjutab homne Äripäev.

Vaiadel maja pole maailmas uudis. Küll on sellise lahendusega kodu tähelepanu äratav Eestis, kus maast pole siiani puudust olnud ning pinnaski on tavaehituseks piisavalt kõva.

Tallinna menupiirkondades on aga maa kallis ning kinnisvaraarendajad on müüki pannud ka elamuehituseks üsna uskumatu pinnareljeefiga tükke. Nii seisis ligi aastajagu ostjat oodates Tabasalu Lucca Keskuses enamasti paepanga veerust koosnev krunt, millele tavainimene oskaks ette kujutada ainult teise Patkuli trepi ehitamist.

Pisut ebatraditsioonilisema mõtlemisega arhitekt Indrek Allmanni leidis aga sellegi tüki jaoks ratsionaalse lahenduse. Kuna mäeveeru alla oleks päikest jagunud üsna lühikest aega päevast, siis otsustas ta maja terassammaste otsa asetada ja panga veeruga samale tasapinnale tõsta. Tulemuseks tekkis seenekujuline elamu, mis ristiti Oma Pesaks.

Maja hakkab ehitama ehitusfirma Arpeks Ehitus. Maja hoiab põhiliselt üleval 2 kanttoru, neile toetub terassõrestike süsteem. Teraskonstruktsioonile on asetatud 80 tonnine betoonplaat, mis jäigastab konstruktsiooni ja on ühtlasi tuletõkkeks.

Betoonplaadile ehitatakse laudvoodriga puitsõrestikmaja. Elamu ise on täielikult õhus ning teraskonstruktsioon on vaid otstest panga külge ankurdatud.

Hetkel kuum