Ülo Toomsalu • 22. juuni 2000 kell 6:04

Töötajatele sundkindlustus

Tööandjad peavad järgmisel aastal kindlustama kõik töötajad kutsehaiguste ja tööõnnetuste vastu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Uus seaduseelnõu tagab töötajale õnnetuse või haigestumise korral selle eelse sissetuleku ning surmaga lõppenud tööõnnetuse korral pere ülalpidamise.

'Seaduse eesmärk on säilitada elatustase, mis oli töötajal enne õnnetust või haiguse teket,' ütles Sampo Eesti Kindlustuse tugifunktsioonide divisjoni juht Mihkel Uibopuu.

Hansapanga personalijuhi Agve Aasmaa sõnul on kõikide töötajate kohustuslik kindlustamine õigustatud ohtliku töökeskkonnaga alade puhul, selle nõudmist kõikidelt tööandjatelt peab ta liiale minekuks.

'Inimesele peab ikkagi ka jääma mingi vastutus oma elu ja tervise eest,' arvas Aasmaa. Ta lisas, et töökaitseseadus paneb tööandjale vastutuse normaalse töökeskkonna eest.'Kui töökeskkond on viidud seadusega nõutud tasemele, siis on see tööandjale ka palju maksma läinud. Lisaks veel kõigi töötajate kohustuslik kindlustamine tähendaks tööandjale liiga suurt koormust,' põhjendas Aasma.

Seaduseelnõu kohaselt hakkaksid tööandjad maksma iga kuu kindlustusmaksu, mille suurus sõltub töötaja palgast ja eriala riskiastmest. Töötaja jaoks midagi ei muutu, sest kulutused katab igal juhul kindlustusselts. Tööandja omavastutuse korral nõuab kindlustusselts lihtsalt ettevõttelt osa kulude katmist.

Hetkel kuum