5. juuli 2000 kell 11:48

Tallinna eelarvesse laekunud alla poole tuludest

Esimese poolaastaga laekus Tallinna kassaeelarve tulusid 786,9 miljonit krooni ehk 47,4% aastaks kavandatud tuludest. Võrreldes arvestusliku poolaasta laekumisega (50% aasta eelarvest) on alalaekumine 43 miljonit krooni, teatas Raepress.

Linnapea Jüri Mõisa sõnul on linna eelarve laekumine igati plaanipärane. 'Endiselt on Tallinna linn Eesti Vabariigi avalikus sektoris kõige parema finantsseisuga asutus ja linna eelarvega on kõik väga hästi. Kui võrrelda eelarve laekumisi linna ja Eesti Vabariigi vahel, siis hetkel on linnal oluliselt parem seis. 47,4% kavandatud tulude laekumisest on praktiliselt väga hea tulemus, sest aasta lõpul on need näitajad olnud alati kasvavad,' ütles Mõis.

Juuli alguseks oli üksikisiku tulumaksu linna eelarvesse laekunud kokku 679,9 miljonit krooni ehk 46,9% aasta 1,45 miljardi kroonisest plaanist. Alalaekumise üheks põhjuseks on tulumaksu tagasimaksed mais ja juunis. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga on poole aasta kokkuvõttes üksikisiku tulumaksu laekunud vähem 26,9 miljonit krooni.

Kapitalieelarves plaanitud tuludest laekus 6 kuu jooksul kokku 198,75 miljonit krooni, sealhulgas kanti juunis üle eelarves ettenähtud laen 118,97 miljonit krooni. Munitsipaalvara müügitulusid laekus 16,4% kavandatud plaanist ning mootorsõidukimaksu, mille tasumise tähtaeg oli 1. mai, laekus poole aastaga 32,17 miljonit krooni ehk 91,9% plaanist.

Hetkel kuum