6. juuli 2000 kell 8:23

Linna toetus 5 protsendile Tallinna peredest väheneb

Vaesematele Tallinna peredele makstav toimetulekutoetus väheneb umbes 200 krooni inimese kohta, kuna riik eraldas linnale teise poolaasta toimetulekutoetusteks oodatust 29,6 miljonit krooni vähem, kirjutab Eesti Päevaleht.

Toetuse vähenemise tingis see, et Tallinn maksab abiraha rohkem, kui riiklik kord ette näeb. Sotsiaal- ja tervishoiuameti juhataja Vahur Keldrima viitas, et Tallinnas on toimetulekutoetus jagatud elatustoetuseks ja eluasemetoetuseks, viimast mujal Eestis ei maksta. Tallinnas saab toimetulekutoetust umbes 20 000 peret.

Väljaspool Tallinna on toetuse taotleja kohustatud maksma eluasemekuludeks kuni 100% sissetulekutest. Kui eluasemekulude tasumise järel ei jää inimesele alles riiklikku toimetulekupiiri, mis esimese pereliikme jaoks on 500 krooni ja iga järgneva jaoks 400, siis peab ta taotlema riiklikku toimetulekutoetust.

Tallinnas maksab toetuse saaja eluasemekuludeks vaid kuni 40% sissetulekust. Kui perel jääb pärast eluasemekulude tasumist kätte vähem kui toimetulekupiiriga määratletud 500 krooni, siis maksab linnaosavalitsus ka elatustoetust.

Hetkel kuum