11. juuli 2000 kell 8:21

Pärnu linn pole rannas peremees

Pärnu linnavalitsus on lasknud Lauri Laubrel ja Ühispangal rannahoone kõrvalkrundiga spekuleerida, seades ranna teenindushoonete uuestiehitamise kahtluse alla, kirjutab Pärnu Postimees.

1996. aasta kevadel lammutas AS Rand teeninduspaviljonid rannahoone kõrval ja lubas need aasta pärast taastada. Selleks kohustas neid linnavalitsuse ja AS Ranna 1991. aastal 50 aastaks sõlmitud rendileping, mis 1997. aastal muudeti hoonestusõiguse lepinguteks.

Moodustati kaks kinnistut: Ranna puiestee 3, kus asub Sunset Club, ja Ranna puiestee 3a, kus asusid ranna teeninduspaviljonid, ning sõlmiti kaks hoonestusõiguse lepingut.

See on tänaseks loonud olukorra, kus Sunset Clubi ostnud AS Vesivärav (enamusaktsionär Rein Kilk) ei saa teeninduspaviljone taastada, sest selle maatüki hoonestusõigus on läinud järjest uute firmade kätte.

Kilk peab Ranna puiestee 3a krundi hinda liiga kõrgeks ja kinnitas, et tema 5,5 miljoni eest seda maatükki ei osta. 'On näha, et see raha ei tule tagasi,' ütles Kilk.

Pärnu linnavalitsuse avalike suhete nõunik Romek Kosenkranius ja maa-ameti juhataja Aivar Allikivi keeldusid Ranna puiestee 3 ja 3a hoonestusõiguse lepinguid näitamast, viidates lepetes sisalduvale konfidentsiaalsuse nõudele.

Hetkel kuum