Inno Tähismaa • 26. juuli 2000 kell 9:42

Delfi avas internetivärava Moskvas

Baltimaade suurim internetifirma Delfi avas esmaspäeval Moskvas arvult kuuenda internetivärava Delfi.ru, teatas ettevõtte esindaja.

Delfi.ru on orienteeritud Venemaa internetikasutajaile ning seda toimetatakse ja antakse välja Moskvas. Oma uudissisult on see sõltumatu ajakirjanduslik väljaanne.

Meelelahutuslikus pooles kasutab Delfi.ru Balti turul Delfi portalites tutvustatud võimalusi.

Delfi marketingijuhi Allan Sombri sõnul on Vene internetiturg viimase poole aasta jooksul oluliselt elavnenud. Kiirenenud on uute internetikasutajate lisandumise tempo ning koos kasutajatega on turule tulnud ka reklaamiraha. Delfi näeb võimalusi võita turu kiire kasvu pealt läbi olemasoleva internetikogemuse rakendamise. Selleks annab eelise Baltimaade geograafiline ja sotsiaalne lähedus Venemaale. Delfi eesmärgiks on jõuda Venemaa 10 populaarseima internetilehekülje hulka.

Delfi väljaarendatud portalite ärimudel võimaldab laieneda kiirelt uutele turgudele. Venemaa portal pandi eelnenud turu-uringute järel püsti kahe kuuga ning oluliseks osutus ka Läti ja Eesti venekeelse internetivärava opereerimise kogemus. Delfi.ru tugevusteks Vene internetiturul on kommenteerimisvõimaluse rakendamine ja meelelahutuslik orientatsioon.

Sombri sõnul ei plaani Delfi lähiajal laiendada teisi tegevusvaldkondi: internetiühenduste ja e-äri lahenduste pakkumist Venemaale.

Delfi opereerib lisaks uuele Delfi.ru portalile 2 internetiväravat Eestis ning 2 Lätis ning ühte Leedu turul. Delfi internetiväravaid külastab iga päev ligikaudu 100 000 inimest ning portalid teevad iga päev ligikaudu 0,5 miljonit kontakti.

Delfi tegeleb samuti kõigis kolmes Balti riigis internetiühenduste- ning laia valiku internetipõhiste teenuste pakkumisega. Delfi käesoleva finantsaasta käibeprognoos on 160 miljonit krooni. Delfi kuulub Baltimaade suurimale infotehnoloogia kontsernile MicroLink.

Hetkel kuum