Ülo Toomsalu • 27. juuli 2000 kell 9:38

Pärnus olid kadunud elekter ja vesi

Eile varahommikul kadus poolest Pärnu linnast elekter, mille tagajärjel jäi seisma Reiu pumbajaam, mis varustab kogu linna veega, kirjutab Pärnu Postimees.

Raekülas tekkis maa-aluses elektrikaablis lühis kell 7.08, misjärel vallandus ahelreaktsioon, mis lõi rivist välja paljud linna alajaamad, rääkis Eesti Energia pressiesindaja Kristiina ?anin.

Elektrit ei olnud ranna rajoonis, Mai elamurajoonis, Raekülas ja osaliselt kesklinnas, öeldi Eesti Energiast. Töötamast lakkas ka linnast väljas asuv Kabli-Vaskranna alajaam.

Elekter tuli tagasi kell 9.12, Raekülla aga 14.30, sest seal tuli kaabel parandamiseks välja kaevata, rääkis ?anin. Otsest kahjusummat ei osanud Eesti Energia pressiesindaja öelda.

ASist Pärnu Vesi öeldi, et vesi kadus tervest linnast samal ajal kui elekter. Madalamates kohtades oli vesi olemas või kadus hiljem, sest torud ei jooksnud kohe tühjaks, öeldi Pärnu Veest.

Reiu veepumbad hakkasid tööle samal ajal, kui tuli elekter. Torustikus vajaliku surve ülespumpamine võttis samuti natuke aega, lisati Pärnu Veest.

Hetkel kuum