Ülo Toomsalu • 28. juuli 2000 kell 8:21

Eestlane maksis 1,8 miljonit James Bondi auto eest

Esimene BMW kaheksasilindriline 'Bondi-auto' Z8 on jõudnud Eestisse, kirjutab SLÕhtuleht.

'Esialgu on sõiduk veel transpordipakendis, ootame lisandeid, mida talle külge panna,' ütleb BMW esinduse müügidirektor Toomas Pärna, kuid ei vihjagi, kes 1 860 000 krooni maksva alumiiniumkerega iluduse ostis. 'Ta ei liisinud autot,' kinnitab Pärna ostja jõukust, kuid lisab: 'Täiesti välistatud, et ta nime ütleksin, leping võib muidu katki jääda.'.

Eestisse jõudnud must Z8 saab endale enne ostjale andmist kõva katuse ja eraldi tuulekaitsjad - on ju tegemist sportkabrioletiga, millega suvel hea sooja päiksepaistet nautida. Kuid Eesti kliima nõuab talveks toekamat peavarju, kui tavaline ülestõmmatav plastkate.

Z8 kujuneb eksklusiivseks harulduseks. 'Tänavu hakati neid tootma ja tehas teeb neid vaid 4000 viie aasta jooksul. Mingit igameheautot sellest sportmasinast ei saa,' ütleb Pärna. Mis tähendab, et Eestisse jõudnud 'bondikas' võibki ainsaks jääda.

Autospetsialist kinnitas, et Eestis pole kallimat sõiduautot müüdud, kuid lisas, et maanteil voorivad bussid ja uued veoautod maksavad tublisti rohkem, üle 2 miljoni krooni.

Hetkel kuum