Ülo Toomsalu • 1. august 2000 kell 8:15

Ida-Viru kiirabiarstid loobusid streigist

Ida-Virumaa kiirabiarstid loobusid pärast kohtumist juristide ja ametiliidu esindajatega tänasele kavandatud streigist, kirjutab Postimees.

Streigimõttest loobuti pärast seda, kui kiirabi liit tunnistas kiirabi ja päästeteenistuse ühendamise ebaseaduslikuks ning maavanema korraldusel peatati ka kõik sammud Ida-Virumaa kiirabi reorganiseerimiseks kuni kiirabiseaduse vastuvõtmiseni, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Vastasel korral oleks täna kogu Ida-Virumaa kiirabi streikima hakanud, põhjuseks augusti esimestel päevadel tööd alustama pidanud kiirabikeskus. Kiirabi raha laekunuks sellisel juhul mitte haigla, vaid päästeteenistuse arvele.

'Praegu töötame munitsipaalhaigla kiirabiosakonnas. Ühendatud kiirabi uus direktor nõuab, et Jõhvi, Kohtla-Järve ja Puru kiirabi töötajad kirjutaksid omal soovil lahkumisavalduse. Kus on garantii, et meid võetakse hiljem päästeteenistuse juures tegutsevasse ühendatud kiirabisse tööle?' küsisid meedikud.

'Tuleb välja, et meid ei ole kellelegi vaja, päästjatel on ilmselt ainult meie seadmeid tarvis,' põhjendas üks arst oma kartusi eile Põhjarannikule.

Hetkel kuum