Ülo Toomsalu • 3. august 2000 kell 8:29

Pärnu süda nihkub Rüütli tänavalt Riia maantee poole

Pärnusse Pika tänava ja Pärnu jõe vahelisele alale on planeeritud Port Arturi kaubamaja suurune ärihoone, uus kaubanduskeskus, linnahall ja rida väiksemaid ehitisi, kirjutab Pärnu Postimees.

Linna keskus läheb selle planeeringu kohaselt Pärnu vanalinnast eemale Riia maanteele, rääkis Pärnu linnaplaneerimisameti juhataja Tanel Tuhal.

Esimesena sai valmis suure ärihoone detailplaneering, see ehitatakse vana pesumaja asemele Riia maantee 2b, tutvustas detailplaneeringu koostanud Arhitektibüroo Lehemaa ja Urgard OÜ esindaja Hardi Lehemaa.

Kahe- või kolmekorruselise ärihoone ehitamist alustatakse kohe, kui detailplaneering on linnavalitsuses kehtestatud, lubas krundi omaniku ASi Decora juhataja Tõnis Lääne.

Jõe ja Riia maantee vahele ehitatakse peale Decora ärihoone Pärnu linnahall, mille detailplaneerimist pole veel alustatud. Hall hakkab kindlasti paistma Riia maanteel liikujale ja teisele jõe kaldale, tutvustas Tuhal. Pärnu linnahalli täpne välimus selgub detailplaneeringus.

Port Arturi taha ja teisele poole Ringi tänavat tahab Merko Ehituse AS ehitada suure kaubamaja, kuid tööde algus on kinni detailplaneeringus ja ehitamise kooskõlastamises.

Tuhal märkis veel, et maaliinide bussijaam nihutatakse Pika tänava äärest Riia maantee äärde.

Hetkel kuum