Ülo Toomsalu • 3. august 2000 kell 8:34

Tsirkuse tuuri elevandid on näljas

Üleeile ringreisi alustanud Tsirkuse Tuuri kaks aafrika elevanti Max ja Moritz on varsti näljas, sest värske hein hakkab neile tervise peale, aga mullust heina pole saada, kirjutab SLÕhtuleht.

'Panin raadiosse kuulutuse, et talumehed vaeseid loomi aidata saaksid. Õnneks on kolm inimest juba helistanud ja abi pakkunud. Aga sellest tonnist on vähe. Mul on maainimestele suur palve - aidake meie elevante!' räägib tuuri korraldaja Lauri Viikna.

Viikna sõnul on elevantidele vaja vähemalt viis tonni heina nädalas. Suure veoauto koorem, selgitab ta aafrika elevantide isu suurust. 'Praegu on meil varu vaid esmaspäevani. Elevandid on Eestis ringreisil veel poolteist kuud. Kokku pistavad Max ja Moritz selle ajaga nahka umbes 30 tonni heina,' on ta arvestanud.

Viikna ütleb, et kui Eestist heina ei saa, siis ei jää muud, kui tellida Rootsist. Pole lihtne heinakoormaid üle piiri saada, teab Viikna ja kardab üle pea kasvavat paberimajandust. 'Mullu oli halb heina-aasta ja talumehed ei taha seda müüa, hoiavad oma tarbeks,' on tsirkusetuuri korraldaja uurinud. Oleme igalt poolt otsinud, aga talunikud ütlevad, et neil endalgi kitsas käes, muretseb Viikna.

Värsket heina aafrika elevandid ei talu. 'Neil läheb kõht korrast ära. See on üsna hirmus, kui nad pasandama hakkavad. Ja loomadel on väga halb olla,' sõnab Viikna. Elevandid muutuvad kõhutõvega agressiivseks ja tujukaks.

Hetkel kuum