Raimo Ülavere • 4. august 2000 kell 8:31

Pärnoja tahab avalikustada NRG tehingu tingimused

Majandusminister Mihkel Pärnoja soovib avalikustada NRG tehingu tingimused, teatas majandusministeerium.

'Tehingu sõlmivad NRG Energy ja Eesti Energia. Mõistan, et tähelepanu tehingu suhtes on kõrgendatud ning seega pean oluliseks, et selle äritehingu pooled - Eesti Energia ja NRG jõuavad kokkuleppele avalikkuses põhjendatud pideva huvi all olevate parameetrite sisu avalikustamise osas,' ütles Pärnoja.

Alates esmaspäevast on Eesti Energia nõukogu ja juhatuse liikmetele kättesaadavad AS Narva Elektrijaamad 49%-lise osaluse omandamise lepingud. Samuti on kättesaadavad materjalid, milles majandusminister Mihkel Pärnoja ja NRG Energy Inc asepresident Ron Will kinnitavad, et NRG on nõus Eesti delegatsiooni poolt tehtud ettepanekutega lepingutingimuste täpsustuste osas.

Lepingu põhitingimused on lõplikud ja vastavad valitsuse otsusele.

11. augustil kohtuvad Eesti Energia nõukogu liikmetega majandusminister Mihkel Pärnoja ja rahandusminister Siim Kallas. Majandusminister on teinud ettepaneku kutsuda kohtumisele ka juhtkomitee Eesti poolse delegatsiooni liikmed ning Eesti Energia juhatuse liikmed.

Samuti on majandusminister esitanud kirjaliku taotluse Eesti Energia AS nõukogu koosoleku kokkukutsumiseks 14. augustil. Koosoleku päevakorras on 'ASiga Narva Elektrijaamad seonduvate lepingute põhitingimuste kokkulepe' läbirääkimistel NRG-ga.

Hetkel kuum