Ülo Toomsalu • 7. august 2000 kell 8:11

Viljandi Vanglat ähvardab ülerahvastamine

Viljandi Vangla on süüdimõistetuid täis saamas ning see võib põhjustada kinnipidamisasutuses sisemise kuritegevuse kasvu, kirjutab Sakala.

'Kui poisse on vanglas liiga palju, ei suuda me seal enam seadust täita sellisel tasemel, nagu peaksime,' tõdes Viljandi Vangla direktor Rein Teder.

Direktor selgitas, et praegu kehtiva täitemenetluse seadustiku kohaselt on kindlaks määratud kriteeriumid, mille järgi tuleb kinnipeetavaid üksteisest eraldada. Seda võib teha näiteks vanuse või karistuse järgi. 'Kui meil on poisse nii palju, saja ringis, ei ole me lihtsalt enam suutelised neid eraldama,' nentis ta.

Rein Tederi sõnul ongi kinnipidamisasutus ette nähtud sajale 13-20aastasele poisile. Direktor tõi välja kurva fakti, et kui aasta tagasi oli Viljandi Vanglas kinnipeetavaid 60-70 vahel, siis nüüd ulatub nende hulk enamasti sajani.

Vangla ülekoormatuse tagajärg on direktori sõnul see, et seal suureneb vangide omavaheline kuritegevus. 'Tekivad igasugused arveteõiendamised, mis võivad olla alguse saanud juba vabaduses,' selgitas Teder. 'Ei ole ju võimalik iga vangi kõrvale valvurit panna ning kui seda teha, siis leiaksid nad ikkagi paar sekundit, et teisel silm siniseks lüüa.'

Hetkel kuum