Inno Tähismaa • 17. august 2000 kell 12:24

Uuring: 2/3 eestimaalastest ei toeta Narva elektrijaamade 49% müüki

Turu-uuringufirma Emori sündmusseire uuringu tulemused augusti esimesest nädalast näitavad enamiku eestimaalaste vastuseisu 49% AS Narva Elektrijaamade aktsiate müügile USA firmale NRG, teatas Emori esindaja.

15 - 74 aastastest eestimaalastest pooldas müüki 8%, 19 % oli kõhkleval seisukohal ja 67% müügi vastu.

Narva Elektrijaamasid puudutavat diskussiooni meedias on aktiivselt jälgitud ja selle põhjal oma hoiak kujundatud. Elektrijaamade müük oli uuringu tulemuste järgi kõige olulisem uudisteema eestimaalaste jaoks - seda nimetas olulisimaid uudiseid meenutades 44% uuringule vastanutest. Valdaval enamusel oli ka teema suhtes oma hoiak välja kujunenud, ainult 6% vastanutest ei osanud oma arvamust avaldada.

Negatiivne hoiak Narva Elektrijaamade aktsiate müügi suhtes on oletatavasti seotud ühiskonnas oluliste arvamusliidrite vastuseisuga müügile (ärieliit, president) ja ka trotsiga oluliste väärtuste müügi suhtes välismaalastele.

Narva elektrijaamade aktsiate müügi järel olid olulisuselt kaks järgmist uudisteemat raudtee erastamisega seonduv (10%) ja Moskva pommiplahvatus (7%).

Võrdlusena olid eelmise aasta sama perioodi 'top'- sündmusteks sündmused Kosovos - 16%, Mait Metsamaaga seotud sündmused - 12% ja Kalev Kallo alkoholijoobes autojuhtimine - 9%.

Andmete aluseks on Emori sündmusseire uuring, mille eesmärgiks on jälgida uudissündmuste mäletamist ja olulisust eestimaalastele. Lisaküsimusena küsiti uuringus arvamust elektrijaamade aktsiate müügi kohta. Uuringu käigus küsitleti perioodil 2. - 9. augustini 495 Eesti elanikku vanuses 15-74 a.

Hetkel kuum