Ülo Toomsalu • 21. august 2000 kell 7:47

Neli ärimeest ehitavad Dvigateli Eesti suurimaks jäähalliks

Hokit armastavate poiste vanemad ehitavad Ühisliisingu abil sügiseks Tallinna endisesse Dvigateli tühja tootmishoonesse kolm jääväljakut, kus saaksid päeval soodushinnaga uisutamas käia ka koolilapsed, kirjutab Eesti Päevaleht.

Leo Jakobsoni (46), Agu Lellepi (41), Mart Maastiku (36) ja Meelis Karu (36) eestvõttel peaks Tallinna uus jäähall Suur-Sõjamäe tänaval valmis saama oktoobri alguseks. Tribüünideta halli tuleb kaks hokiväljakut ja jääkeegliplats, riietusruumid, spordipood ning kohvik. Esimest korda testivad töömehed jääd kahe nädala pärast.

Dvigatelilt spordihalli rajamiseks kümneteks aastateks tootmisruumi rentinud aktsiaseltsi HK Hall juhatuse esimehe Leo Jakobsoni sõnul hakkab uue jääväljaku treeningutund maksma vähem kui lagunevas Linnahalli jäähallis.

Täpset ehitushinda Jakobson öelda ei tihka. 'Esialgne maksumus on 15-16 miljonit krooni, aga kokku võib minna 20 miljonit. Teeme koostööd Ühisliisinguga ja meil on aega raha tagasi maksta viis aastat,' ütles ta.

Juhul, kui Dvigatel terve tootmiskompleksi spordikeskuseks muudab ja kõrvale näiteks tenniseplatsid kerkivad, näeb ärimeeste plaan ette ka tribüüni rajamise. Tavaliste pingiridade asemel saaksid inimesed siis mängu jälgida enam kui 20 meetri kõrguselt vaheseinte katuselt. Seinu hakkavad plaani järgi ehtima kunstiüliõpilaste graffitid.

Hetkel kuum