Peeter Koppel • 22. august 2000 kell 6:31

USA aktsiaturud tõusid Inteli ja Cisco toel

Ühendriikide aktsiaturud läbisid eile tehnoloogiagigantide aktsiate toel mõõduka tõusu. Investorite meeli näib aga eelkõige paeluvat tänaseks planeeritud Föderaalreservi vabaturukomitee istung, mis peaks andma hinnangu maailma suurima majanduse hetkeolukorrale.

Kuigi praeguseks on enam kui kindel, et Föderaalreserv jätab intressimäärad tõstmata, on investorid murelikud majanduse kasvutempo aeglustumisest tingitud kasumite vähenemise pärast. Eilne suhteliselt loid kauplemispäev näitab, et investorid ootavad Föderaalreservi vabaturukomitee istungilt suhteliselt konkreetseid seisukohti, millest edasises tegevuses lähtuda.

Oma tõususeeriat jätkas eile suure investeerimispanga positiivse hinnangu toel maailma suurim mikrokiipide tootja Intel, mis kerkis oma 12 kuu kõrgeimale tasemele. Ülejäänud pooljuhisektoris võis täheldada eelmise nädala hinnarallile loogilise jätkuna kerget kasumivõtmist.

Tehnoloogiakeskne Nasdaqi üldindeks kerkis üleeilse sulgemistasemega võrreldes 3953,15 punktile ehk 0,3 protsenti.

Dow? mõõduka tõusu põhjuseks oli kaitsetööstuse ja lennundusega seotud aktsiate tõus peale presidendikandidaat George W. Bushi avaldatud kavatsust presidendiks saamise korral kaitsekulutusi suurendada. Dow Jonesi tööstuslik keskmine sulgus 0,3 protsenti kõrgemal 11 079,81 punktil.

Hetkel kuum