Madli Zobel • 24. august 2000 kell 13:32

Pärnu loobus suurinvesteeringust kesklinna

Pärnu linnavolikogu otsustas ühe hääle suuruse enamusega mitte kinnitada detailplaneeringut Port Arturi tagusele maaalale, kuhu oleks pidanud tulema kuni 60 mln krooni maksma minev kaubanduskeskuse laiendus.

Port Arturi nõukogu esimehe Kaido Kruusoja sõnul on täiesti pretsedenditu olukord, kus kõik komisjonid on detailplaneeringu kinnitanud, samuti on see olnud avalikul arutusel, kuid volikogu ei lase seda läbi. 'Põhjuseks toodi ebapiisav parkimiskorraldus jättes arvestamata, et linna detailplaneeringu järgi kavandatakse lähedusse 300-kohalist parklat,' sõnas Kruusoja.

Detailplaneeringu läbilaskmise taga on linnavolikogu liikmed Elmar Lepp ja Einar Kelder. Mõlemale kuuluvad konkureerivad kaubandusettevõtted, mille kliente uus kesklinnas asuv kaubakeskus ära hakkaks tõmbama. Elmar Lepp on Lepa Kaubamaja ja Einar Kelder Härma Kaubahoovi omanik.

Kruusoja nentis tulevikust rääkides, et kehtib endine detailplaneering, kus kaubanduskeskus on planeeritud väiksemana kui läbikõrbenud detailplaneeringus. 'Kuid seal on parkimine veel halvemini korraldatud ja ma ei usu, et me selle ära teeme,' ütles Kruusoja. 'Las natuke pilt selgineb.'

Hetkel kuum