Ülo Toomsalu • 24. august 2000 kell 6:34

Rannila Profiil sai toodangu kvaliteeti tõestava ISO sertifikaadi

Terasest katuse- ja seinakattematerjalide tootjale Rannila Profiil ASile omistati nii tootmise kvaliteeti kui keskkonnasõbralikkust tõestav ISO sertifikaat, kirjutab Pärnu Postimees.

Rannila Profiili arendusjuhi Hanno Pangsepa andmeil on Pärnu ettevõte Eestis teine, mis sai rahvusvaheliselt aktsepteeritava ISO 9001 ja ISO 14 001 sertifikaadi korraga.

Kvaliteedisertifikaadid andis välja Norra audiitorfirma Det Norske Veritas ja eeltöö nende saamiseks kestis poolteist aastat.

Pangsepa hinnangul peaks kvaliteedisertifikaat andma klientidele kindlustunde, et Rannila Profiili toodang vastab lubatud tingimustele ja nõuetele.

ISO nõuded jälgivad eriti tähelepanelikult kliendi soovide arvestamist. 'Kliendi soov peab olema igal ajal teada,' selgitas Pangsepp. 'Dokumentides on täpselt fikseeritud, mis saab siis, kui klient oma tellimust muudab või kui ettevõte ei saa õigeks ajaks tellimust täita.'

Sel ja järgmise aasta alguses kavandab Rannila Baltimaades ja Ukrainas investeerida ettevõtte arengusse 10-20 miljonit krooni. Tänavu prognoosib ettevõte 8 miljonit krooni kasumit ja 450miljonilist käivet.

Hetkel kuum