Ülo Toomsalu • 24. august 2000 kell 6:15

Sindi pangaautomaadi rööv sibiautoga nurjus

Ööl vastu eilset tagurdasid kurjategijad Sindi majavalitsusest varastatud sibiautoga Pargi kauplusesse ning lükkasid Ühispanga sularahaautomaadi ostusaali, kuid olid sunnitud lahkuma saagita, kirjutab Postimees.

Ühispanga avalike suhete osakonna juhataja Eero Raun ütles, et rammitud rahaautomaat sai kannatada väliskülgedelt, rahani röövlid ei jõudnud.

Rahaautomaat asus kaupluse klaasseintega eesruumis. Sibiauto sõitis üle umbes 30 sentimeetri kõrguse betoonseina ja läbi klaaside ning lükkas automaadi meetri ulatuses poesaali.

Hooga tagurdades purustas masin kaupluse seina ligi kolme meetri laiuse ava.

Kuna sibiauto ei suutnud üle barjääri tagasi sõita, ei saanud röövlid rahaautomaati majast välja tõmmata ja juht põgenes väidetavalt sõiduautoga Paide maantee suunas. Kohalikud olid kuulnud vaid põgeneva auto kummide vilinat.

Ühispanga Pärnu kontori haldusosakonna juhataja Elmo Tõllimäe rääkis, et rahaautomaat kaalub umbes tonni ja kui vargad oleks selle ära viinud, poleks nad sealt raha kätte saanud.

Ühispanga avalike suhete osakonna juhataja Raun selgitas, et pangaautomaatidel on turvarezhiim, mis teatud tingimustel blokeerib raha kättesaamise. 'Nii lihtsalt, kangiga lõhkudes, seda kätte ei saa,' nentis ta.

Hetkel kuum