Ülo Toomsalu • 29. august 2000 kell 6:42

Tallinna haiglate juhtimist korraldab tulevikus sihtasutus

Kahe sihtasutuse moodustamine Tallinna haiglate haldamiseks mõjutab eeskätt nende juhtimist ega muuda oluliselt raviteenuste osutamist patsientidele, kirjutab Postimees.

Sihtasutus hakkab tegelema funktsionaalse reformiga, väitis Tallinna abilinnapea Ants Leemets. Ta lisas, et linnavolikogusse peaks sihtasutuste moodustamise otsuse eelnõu jõudma septembris.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti juhataja Vahur Keldrima nimetas sihtasutuse eeliseks võimalust kaasata haiglate juhtimisse sihtasutuse nõukogu ning juhatuse tasandil rahandus- ja majandusspetsialiste.

Sihtasutusel on võimalik taotleda oma vara tagatisel ka pangalaenu, mis võimaldab parandada tervishoiuasutuste olmetingimusi ning jätta samas raha ka töötajate palkade tõstmiseks. 'Praegu tehakse investeeringuid personali palkade arvel, sest mõlemaks ei jätku raha,' selgitas ta.

Keldrima möönis, et väiksemate haiglate juhtides võib sihtasutuse loomine vastuseisu tekitada, sest kõigile ei jätku juhatuses ja nõukogus nagunii kohti. 'Nende võim väheneb ja see võib muidugi vastuseisu tekitada,' nentis Keldrima.

Keldrima hinnangul ei peaks sihtasutuste loomine vähendama haiglate töötajaskonda, sest voodikohtade arv ei vähene. 'Ravivoodid muudetakse pikaravivooditeks ja needki vajavad personali,' selgitas ta.

Hetkel kuum