Ülo Toomsalu • 29. august 2000 kell 6:37

Teises kvartalis 12 000 töötut vähem

Iseseisvumisaja rekordiliselt 14,8-lt protsendilt alanes Eestis töötusemäär teises kvartalis 13,2 protsendile, seda tänu majanduse elavnemisele, kirjutab Postimees.

Statistikaameti tööhõivestatistika sektori juhataja kohusetäitja Ülle Pettai tõdes, et väike tööpuuduse vähenemine oli oodatav traditsioonilise languse tõttu teises kvartalis.

Võrreldes I kvartaliga töötute arv vähenes 104 000 inimeselt 92 000 inimesele. Möödunud aastaga võrreldes on töötute arv siiski suurem, sest siis oli töötuid teises kvartalis alla 12 protsendi. Noorte hulgas ulatus tööpuudus teises kvartalis 22,6 protsendini.

Hansapank Marketsi makroanalüütik Maris Lauri lausus, et ehkki eelmise aastaga võrreldes on tööpuudus suurem, on see siiski vähenemas. 'Ka Soomes oli tööpuudus pärast majanduskriisi ülikõrge, kuid praeguseks on see langenud talutavale tasemele. Nii on ka Eestis tööpuudus ümberstruktureerimise tõttu praegu kõrge, kuid tulevikus arvatavasti langeb,' kinnitas Lauri.

Kolmandas kvartalis võib tööpuudus Lauri sõnul ka väheneda, kuid kindlasti ei vähene tööpuudus majanduskasvuga proportsionaalselt. 'Praegu valitseb sisuliselt juba teine struktureerimislaine ning ettevõtted üritavad oma tegevust võimalikult efektiivselt ümber korraldada,' selgitas Lauri.

Hetkel kuum