Ülo Toomsalu • 1. september 2000 kell 6:13

Hotelliärimees Sildmäe tahab Pärnus villat osta

Scandic Hotels Eesti ASi tegevdirektor Toomas Sildmäe on väidetavalt huvitatud Pärnu ühe esinduslikuma, enne II maailmailmasõda ehitatud villa ostmisest, kirjutab Postimees.

Tammsaare puiestee 1a asuva Kapteni villa omaniku M. L. Investeeringute OÜ juhataja Margit Viiart ütles, et põhimõtteliselt on villa müük otsustatud, kuid kirjalikku lepingut selle kohta sõlmitud ei ole.

Ajalahe Pärnu Postimees andmetel soovib villat osta endine majandusminister ja nüüdne hotelliärimees Toomas Sildmäe.

Sildmäelt ei õnnestunud eile kommentaare saada. Scandic Hotels Eestist öeldi, et tegevdirektor on äsja saabunud välismaalt ning tööga väga hõivatud.

Villa ostmine võib aga luhtuda, sest Pärnu linnavalitsus on ävardanud esindusliku eramu sundvõõrandada. Põhjuseks asjaolu, et praeguse omaniku ükskõiksuse tõttu ähvardab villa laguneda.

'Praegu on Kapteni villa viimase piiri peal,' kinnitas Pärnu ehitusjärelevalve ameti juhataja Ilme Palu. 'Kui katust kohe ei parandata ja linna kõige ilusama majaga midagi ette ei võeta, oleme tast lõplikult ilma.'

Linnavalitsus on saatnud M. L. Investeeringute OÜ-le mitu ettekirjutust, millest viimase täitmise tähtaeg möödub täna. Sellele vaatamata pole omanik villa kordategemiseks midagi ette võtnud.

Hetkel kuum