Peeter Koppel • 1. september 2000 kell 8:07

Wall Street lõpetas augusti hinnaralliga

Ühendriikide aktsiaturud liikusid eile üles, kui jätkus investorite elav huvi viimase kuu jooksul enimtõusnud aktsiate vastu. Tõusev trend on praeguseks kestnud neli nädalat ja eilne positiivne hüpe indeksites oli kogu suve üks järsemaid.

Dow Jonesi tööstuslik keskmine tõusis päeva lõpuks 1,01 protsenti ja sulgus 11215,10 punktil. Suurima panuse Dow? tõusu andis investeerimispank J.P.Morgani aktsia, mis kerkis 10,7 protsenti. J.P. Morgani selline liikumine on tingitud viimase aja spekulatsioonidest võimalike ülevõtmiste kohta, mille tulemusel on positiivses suunas liikunud ka teised kõige tõenäolisemad ülevõetavad Lehman Brothers ja Bear Stearns. New Yorgi börsi tõusule liikus eile vastuvoolu jaekaubandussektor, kuna eeldatakse majanduse jahtumisest tingitud läbimüügi vähenemist.

Tehnoloogiakeskne Nasdaq lõpetas augusti kokkuvõttes 11,5 protsenti plussis. Eilse kauplemispäeva jooksul tõusis Nasdaqi üldindeks 2,5 protsenti 4206,35 punktini. Tõusu eestvedajateks olid taaskord Intel, Cisco Systems ja Oracle.

Hetkel kuum