Inno Tähismaa • 4. september 2000 kell 9:12

Elcoteq Tallinna uus peadirektor on Panu Kaila

Eesti suurima eksportööri Elcoteq Tallinna peadirektorina alustas tänasest tööd Panu Kaila, teatas ettevõtte esindaja.

Elcoteq Tallinna senine peadirektor Ilmar Petersen, kes on Tallinna tehast juhtinud alates 1994. aastast, asub tänasest juhtima Elcoteqi globaalseid protsesse ja tegevusi arendavat Six Sigma programmi. Six Sigma direktori ametikohaga paralleelselt jätkab Ilmar Petersen juriidilise ettevõtte AS Elcoteq Tallinn juhatuse esimehena ning tema vastutusalasse jääb ühiskonnasuhete arendamine Eestis.

Elcoteq Tallinnas on hetkel 3150 töötajat ning ettevõte on keskendunud peamiselt mobiiltelefonide tootmisele. Tehase klientideks on teiste hulgas ka Ericsson ja Nokia.

Panu Kaila (45) töötas varem Helsingi Tehnikaülikooli rahvusvahelise uurimisprojekti juhina. Aastatel 1985-1998 töötas ta Nokia Mobile Phonesis nii tehase juhina kui tootmise ja logistika arendusjuhina. Panu Kaila otseseks juhiks on Elcoteqi Põhja-Euroopa piirkonna juht Markku Leinonen.

AS Elcoteq Tallinn on Elcoteq Networki tütarettevõte, mis on asutatud 1993.aastal. Tehase pindala on 17 200 ruutmeetrit. Tänavu sügisel valmib tehase laiendus, millega Elcoteq Tallinn saab juurde 7100 m2 täiendavat pinda.

2001.aastal valmib Tallinnas Elcoteqi uus, 1000 töökohaga tehas, mis hakkab valmistama mobiilside tugijaamade elektroonikat. Uue tehase juhtkond nimetatakse ametisse hiljem.

Eesti Statistikaameti andmetel on AS Elcoteq Tallinn Eesti suurim eksportöör, mille ekspordimaht moodustas möödunud aastal kogu Eesti ekspordimahust 12,4 % ehk 5,4 miljardit krooni.

Hetkel kuum