Inno Tähismaa • 4. september 2000 kell 14:00

Henn Pärna firma krooniliste võlgnike nimistus

Eesti Tööandjate ja Tööstuse keskliidu tegevdirektor Henn Pärna transiidiga tegelenud firma Rail Reefer Express OÜ on sattunud krooniliste võlgnike nimekirja, kellega otsib ühendust OÜ Inkassoekspert.

'Jah, see firma oli tõesti minuga seotud,' tunnistas Pärn. 'Mina olin alguses firmaga seotud, siis läks see üle minu Moskva partnerile. Nüüdseks on firma tegevuse lõpetanud ja kõik võlad minu teada aetud.'

Pärn ütles, et firma tegeles transiidiga ja ta ise investeeris firmasse pool miljonit krooni. Kogu investeeringu suurus oli miljon krooni. Kogu raha Pärn kui omanik kaotas. 'See oli vale rahapaigutus,' tunnistas Pärn.

Inkassofirma esindaja ütles, et Pärnaga seotud firma võlasumma ulatub sadadesse tuhandetesse kroonidesse.

Pärna sõnul tegi ta valearvestuse, palgates firma juhtkonda vene inimesed, kes ei suutnud ettevõtte juhtimisega toime tulla. Samuti kukkus transiiditurg 1998. aastal, mil firma oli oma tegevust alustamas.

Äriregistri andmetel on firma juhatuse esimeheks tänaseni Henn Pärn, firma asutajaks on märgitud Vladimir Rubanik. Rail Reeferi aktsiakapitaliks on registris 40 000 krooni, tegevusala laevade agenteerimine

Hetkel kuum