Ülo Toomsalu • 7. september 2000 kell 6:52

Viljandi maavanem tõrjub maa-ameti süüdistusi

Viljandi maavanem lükkab ümber maa-ameti süüdistuse, nagu oleksid tema alluvad maid erastades kasutanud variisikuid ja tekitanud riigile kümme miljonit krooni kahju, kirjutab Sakala.

'Meil pole põhjust arvata, et kahe maavalitsuse töötaja tegevuses oli tahtlik süüline tegevus,' lausus Seeder pärast eile lõppenud maavalitsuse juurdlust. 'Kõik maaüksused on erastatud seaduslikult ja seaduslike hindadega.'

Maa-Ameti peadirektor Kalev Kangur süüdistas augusti keskel seaduste rikkumistes maaosakonna spetsialisti Eedit Otslat ja maavanema abi Einar Laukset. Nii maavalitsuse kui omavalitsuste maa-ametnikele pani amet süüks seaduserikkumisi nelja maaüksuse ostueesõigusega erastamise juures. Neljast maatükist kolm leidsid endale omaniku 1996. aasta veebruaris ja üks 1999. aasta juunis.

Seeder nõustus, et tähelepanu alla sattunud maaüksuste erastamisel on ametnikud läbi lasknud mõningaid ebatäpsusi. 'Pisivigadega me nõustume, kuid need ei tee erastamisi ebaseaduslikuks ja keegi pole ka kahju saanud.'

Juhul kui maa-ameti peadirektor Kalev Kangur Viljandi maavanema kirjaga ei nõustu, on tal õigus pöörduda maavalitsuse töötajate võimalike seaduserikkumiste uurimiseks politseisse. Kas Kangur seda teeb, pole teada, sest ta lubas seda otsustada pärast maavanema arvamuse teadasaamist.

Hetkel kuum