10. september 2000 kell 22:00

Kas kliendile on kasulik enne kinnisvara müüki sõlmida kinnisvarafirmaga ainuesindusleping?

Mart Saa

ERI Kinnisvara eluruumide osakonna juhataja

Ainuesinduslepingu kasulikkus seisneb neljas asjaolus.

Esiteks ? kliendil on teada kinnisvarafirma ja seda esindav maakler, kes vastutab kliendi huvide kaitsmise ja objekti aktiivse müügikorralduse eest. Kogemustega maakler on teadlik nõutavatest dokumentidest ning kinnisvaraturul valitsevast olukorrast. Samuti oskab ta objektiivselt hinnata müüdavat vara. Kliendil on pidev ülevaade müügi käigust.

Teiseks hoiab leping kliendi aega. Suure osa tööst saab maakler teha kontoris, tutvustades võimalikule ostjale müüdavat objekti, näidates plaane ja fotosid ning lisades kliendiga kokku lepitud kommentaare. Nii tulevad objekti vaatama ainult need, kes on seda iseloomustavate tingimustega rahul. Maakler saab näidata müüdavat vara kliendi kohalolekust sõltumata.

Kolmandaks ? säästetakse kliendi raha. Ainuesinduslepingu korral tasub vajalikud reklaamikulud kinnisvarafirma, müügiga seonduvad konsultatsioonid on tasuta.

Neljandaks ? soovitud tulemuseni jõutakse kiiremini. Praktikale toetudes võib väita, et lepingulistes suhetes klientide soovide rahuldamine õnnestub kiiremini.

Hetkel kuum