Ülo Toomsalu • 14. september 2000 kell 6:04

Aukohus taunis Padriku tegu

Isamaaliidu aukohus taunis eile osaliselt Jaana Padriku otsust kolida munitsipaalkorterisse, kuid ei seadnud teda valiku ette loobuda korterist või lahkuda riigikogust, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Tavainimesena poleks meil Padrikule midagi ette heita olnud, kuid poliitikuna pidanuks ta käituma igasuguseid eeliseid kasutamata,' lausus Isamaaliidu aukohtu esimees Peeter Tulviste.

'Korterit saades läks ta poliitikuna vastuollu hea poliitilise tavaga,' lisas Tulviste.

Jaana Padrik ei soovinud eile aukohtu otsust kommenteerida.

Aukohtu hinnangul kasutas Padrik tagastatud maja üürnikule seadusega antud õigust üürida korter Tallinna linnavalitsuse kinnitatud üürimääraga, kuid selle võimaluse kasutamine poliitikuna ei olnud kooskõlas demokraatlikus ühiskonnas kehtivate poliitiliste tavadega.

Tulviste sõnul leidis aukohus, et Koplis Ankru tänavale neljatoalist korterit saades ei kahandanud Padrik teiste taotlejate võimalusi endale selles majas munitsipaalkorterit üürida.

Tulviste kinnitas, et aukohus ei seadnud Padrikut valiku ette, kas loovutada korter või koht riigikogus. 'Isamaaliit ei hakka sekkuma ühegi oma liikme eraellu, ega saa seada kedagi taolise valiku ette,' sõnas Tulviste.

Hetkel kuum