Ülo Toomsalu • 14. september 2000 kell 6:05

Lepikson omandas maad Paldiski sadamas

Samal ajal, kui Robert Lepikson haldusreformi takerdumist põhjuseks tuues Võru maavanema kohalt lahkus, realiseeris ta juba oma uusi äriideid Paldiski ja Tallinna sadamates, kirjutab Eesti Päevaleht.

Lepiksonil on peaaegu õnnestunud kätte saada 15hektariline maatükk Paldiski Lõunasadamas, mida riik on aastaid Tallinna Sadamale üritanud jätta. Lisaks on Lepikson osanik Tallinnas Paljassaares asuvas Lõunasadamas.

Viis päeva pärast maavanema ametist lahkumist oli tal sõlmitud leping Paldiski Lõunasadama kõrval asuva maa ostmiseks.

'Oleme, jah, Robert Lepiksoniga ostu-müügilepingu sõlminud,' ütles õigusjärglasena osa Paldiski Lõunasadama maast tagasi saanud Helmut Nõu (78). 'Lepikson oli juba neljateistkümnes, kes aastate jooksul selle maa vastu huvi on tundnud.'

Paldiski linnavolikogu esimees Anne Taklaja oli üllatunud, et riik oma õigusest sadama arengu seisukohalt olulisele maatükile nüüd äkki loobunud on. 'Seaduse järgi on riigil õigus seda maad endale ehk Tallinna Sadamale jätta,' ütles Taklaja. Paldiski linn saatis mõned päevad tagasi Harju maavalitsusele teist korda taotluse, et Nõule maa tagastamise otsus uuesti läbi vaadataks.

Harju maavanema Orm Valtsoni sõnul on maavalitsus esitanud taotluse kinnistusraamatust ühe tõkendi maha võtmiseks. Harju maavanem ei kinnitanud, et see taotlus on seotud tema endise Võru kolleegi huvidega Paldiskis. Valtsoni sõnul jätkub Paldiskis kõigile äri tegemiseks ruumi ning veninud maavaidlused vaid takistavad linna arengut.

Hetkel kuum